Začínám blogovat

Rozhodl jsem se začít blogovat. Budu psát především o mé snaze podnikat online. V hlavní míře píšu vlastně sám pro sebe, abych si mohl kdykoli přečíst, co a jak jsem kdy udělal. Je to tedy něco jako můj deník. Na druhou stranu určitě budu rád, pokud se najde někdo, kdo můj blog bude číst a občas mě trochu nakopne v situacích, ve kterých si nebudu vědět rady. A myslím, že jich bude. Tedy těch situací.

„Vedlejšák“

Snažím se začít podnikat na internetu. Zaměstnání mám, takže to beru jako možnost určitého přivýdělku. Respektive stanovil jsem si, že bych se rád dostal na měsíční stabilní zisk z online podnikání ve výši 20000,- Kč. Pro někoho se to může zdát jako malá částka, obzvláště když vidím, o jakých částkách se píše na jiných blozích, kde online podnikatelé seznamují své čtenáře se svými příjmy, ale já jsem v určitých směrech laik a samouk, takže už taková částka je pro mě dosti vysoká. Časový rámec na to, abych se dostal na požadovanou výši výdělku si dávám 15 měsíců. Tedy do konce března 2019. (Pustil jsem se do toho v lednu letošního roku).

Způsob monetizace webů

Moje vize je taková, že své weby chci monetizovat placenou publikací PR článků, PPC reklamou, affilem a prodejem odkazů. Je však potřeba říci, že s PPC a affilem dosud nemám téměř žádné zkušenosti a mám jen 3 kontakty na někoho, komu bych mohl prodávat odkazy, případně nabízet umístění PR článků. Ty kontakty jsem získal až v poslední době, a to na Webtrhu. Začínám tedy úplně od začátku.

Malinko zkušeností sice mám, jelikož jsem před nějakými 8 lety vlastnil několik obsahových magazínů, kde jsem prodával prostor pro umístění PR článků, ale pak jsem s jich zbavil a vydal se úplně jinou cestou, která mi až tak úplně nevyšla. Respektive byla tragická, ale o tom snad někdy v budoucnosti. (I když asi spíš ne.) Co jsem se teď snažil trochu se na online trhu zorientovat, musím říct, že to, jak se to dělá teď a jak se to dělalo dříve je velký rozdíl. Vůbec se nechytám. A to jsem před těmi 8 lety dělal na prodeji PR článků zhruba 10 tisíc korun měsíčně (jako vedlejší příjem). A tak jedinou věcí, kterou jakžtakž zvládnu a kterou můžu přispět k rozvoji svých webů, je psaní.

Závěr

Vím, že mě čeká hodně práce a každodenní dřina, ale rozhodl jsem se do toho jít. Budu se muset hodně věcí naučit a hodně věcí zkoušet metodou pokus – omyl. Nebude to snadné a nebude to hned, ale věřím, že se na stanovenou částku dostanu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *