Report příjmů za září 2018

Září mě velice potěšilo. Celkový příjem byl přes 6 tisíc korun, a to bylo hodně nad mé očekávání. Největší příjem byl z publikace článků na mých webech. Prodej odkazů také nebyl marný, takže v konečném výsledku velká spokojenost. Během měsíce jsem pracoval na svých webech, především z hlediska obsahu, ale stejně vím, že jsem tomu nedal tolik, kolik by weby potřebovaly. Navíc se mi jaksi vůbec nedostává času na další věci, jak je linkbuilding a podobně. Ale to je mimo jiné způsobeno především tím, že to vůbec neumím. A je to velká chyba. Vím, jak je linkbuilding důležitý.

Příjmy
PPC (AdSense) 231,-
Affiliate 0,-
Prodej odkazů 1800,-
Umístění PR článků 4470,-
Celkový příjem 6501,-

PPC

Opět příjem nad 200 Kč. Sice to není nic světoborného, ale já jsem spokojen.

Affil

Affil zatím odložen na druhou kolej. Na webech ho nemám a dokud se s ním nějak nenaučím pracovat, ani jej na ně nebudu dávat.

Prodej odkazů

Pěkný nárůst. Asi čtvrtinu dělají Ranky.cz, zbytek prodán individuálně. Podařilo se mi sehnat inzerenta, který nakoupil pár odkazů na dobu neurčitou s pravidelnou měsíční platbou. Sice se jedná jen o 250,- Kč měsíčně, ale každá koruna se počítá.

Umístění PR článků

Tady se mi podařil pěkný zisk. Polovina z něj přišla od dalšího, doufám, že stabilního, zákazníka, který u mě nakoupil publikaci článků už poněkolikáté. Kolem tisícikoruny jsem vydělal v systémech Paypost.cz a Linketica.cz. Naopak Stovkomat.cz a Mikrojob.cz ani ťuk.

Shrnutí

Základem úspěchu jsou stabilní zákazníci, kteří se budou vracet a pravidelně u mě utrácet peníze za odkazy a publikaci článků. Jejich podíl na měsíčním zisku je aktuálně zhruba 50 procent. Do budoucna by tento podíl určitě měl narůstat. Jedině tak může být tento byznys dlouhodobě ziskový.

Dokončil jsem část seznamu zákazníků, kterým budu nabízet odkazy a publikaci článků napřímo, aktivně. Jedná se o adresář několik desítek freelancerů i SEO agentur. Věřím, že jakmile je oslovím, získám pár pravidelných zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *